Spływy kajakowe

Spływ Marychą

codziennie od maja do września
spływ powyżej 7 osób
miejse odbioru osób Stary Folwark GPS 54.07996, 23.07703

Najpopularniejszym odcinkiem spływu jednodniowego jest etap między wsiami Zelwa – Stanowisko.

Czas spływu zajmuje 5-6 godzin.

Wodowanie kajaków odbywa się we wsi Zelwa przy moście.

Nieoswojona, nieprzewidywalna – jeszcze wciąż dzika. Nuta przeprawy, mocne wrażenia, niezapomniane i wciąż żywe wspomnienia dzikiej i mało odkrytej natury. Urzekająca swym dziewiczym pięknem nawołuje do powrotu i ciągłego jej odkrywania. Uroki płynięcia polsko-litewskim pograniczem i jeszcze więcej oferuje rzeka Marycha. Spróbuj i Ty.

Rzeka początkowo zarośnięta jest trzciną i strzałką wodną, nieuciążliwa. Z biegiem trasy spływu zauważymy zmiany: przy brzegach lasy, trasa zaczyna zakręcać i meandrować (podobnie jak na III etapie Czarnej Hańczy), trudne płycizny, zwalone drzewa i pnie. Takie niespodzianki zmuszą czasami kajakarzy do przenoszenia kajaka. Jest to odcinek bardzo dziki i malowniczy krajobrazowo. Marycha stanowi granicę Polski i Litwy (zezwolenia na turystykę nie są potrzebne – wewnętrzna granica Unii Europejskiej). Należy zachować czujność aby nie przepłynąć wsi Stanowisko, w której to eskapadę się kończy, gdyż dalej rzeka wpada do Białorusi.

Punkt spotkania – Stary Folwark 26 (jezioro Wigry), istnieje możliwość odbioru kajakarzy z dowolnego miejsca na trasie dojazdowej Krasnopol – Sejny – Berżniki – Giby.

Cena spływu

  • 80 zł / osoba (minimalna grupa uczestników spływu = 7 osób)

Spływy kajakowe rzeka Marycha. Spływ jednodniowy malowniczą rzeką Suwalszczyzny. Wynajem kajaków, transport sprzętu. Baza kajakowa Stary Folwark. Start spływu w Zelwie.

Rezerwacja spływu kajakowego

Skorzystaj z naszej oferty już dziś. Zapraszamy do rezerwacji telefonicznej lub e-mail.

+48 604 061 479
marc_tara@wp.pl