Spływy kajakowe

Spływ Rospudą jednodniowy

codziennie od maja do września
spływ powyżej 7 osób
miejse odbioru osób Stary Folwark GPS 54.07996, 23.07703

Zapraszamy Państwa na jednodniowy spływ kajakowy odcinkami rzeki Rospuda. Jest to szlak o bardzo różnorodnym charakterze samej rzeki ale i jej otoczenia. Czasem rzeka jest niczym górski potok o wysokich, często zalesionych brzegach i przełomach z kamienistym dnem, a czasami jest wolno płynącą rzeką nizinną o brzegach zabagnionych i porośniętych szuwarami. Przeszkody w postaci kamienistych płycizn z szybkim nurtem oraz powalone drzewa w poprzek koryta, niektórych odwiodą od wyboru tego szlaku, innych zaś bardzo zachęcą.
Szlak o długości 80 km to 4-5 dni płynięcia.

Najbardziej popularny jednodniowy spływ kajakowy na rzece Rospuda to odcinek:
Małe Raczki – Święte Miejsce (15 km). Bardzo atrakcyjny odcinek rzeki z jednej strony z ostrym meandrem, powalonymi drzewami, dużymi kamieniami w korycie; z drugiej strony wiele miejsc bardzo spokojnych, z małym nurtem, odcinki nieco polno – łąkowe o łagodnym charakterze w okresie letnim.
Odcinek z podłożem historycznym – do zwiedzenia Pałac Michała Ludwika Paca w Dowspudzie.

Ceny spływów jednodniowych zawierają koszty wynajmu kajaków oraz transport i parking.
UWAGA !!! na spływach jednodniowych podróżujemy w wygodnych i bezpiecznych kajakach polietylenowych VISTA, RANDO, TRAPER.

 

Spływ Kajakowy Rospudą. Jednodniowy spływ kajakowy, odcinek Małe Raczki Święte Miejsce lub od Świętego Miejsca do Augustowa. Szlak kajakowy Rzeką Rospudą. Wypożyczalnia kajaków.

Rezerwacja spływu kajakowego

Skorzystaj z naszej oferty już dziś. Zapraszamy do rezerwacji telefonicznej lub e-mail.

+48 604 061 479
marc_tara@wp.pl